Kurucu Mesajı

" Geleneklerine Bağlı Öncü Kuruluş "

Ben hep “Eleştiriyi dost yapar, seven yapar, benim devamlılığımı isteyen insan yapar.” diye düşünürüm.

CLD Cumhuriyet Lezzet Dünyası, CLD Cumhuriyet Halimbey Restoran ve diğer şirketlerimizi yönetmek için CLD Cumhuriyet Şirketler Grubu kurduk. Atalarımız 1925’ten bu yana bu işin emekçileriydi. 1981’den itibaren bize işverenliği nasip oldu. Biz üç kardeş Halim, Selim ve Hulusi bir araya gelerek aynı sektörde kendi işimizi kurduk. Zaman içerisinde 1100 kişiye iş vermeyi Cenab-ı Hak bize lütfetti.

Halim Aksoy severek, beğenerek ve inanarak yemediği hiçbir şeyi müşterilerine sunmaz. Onun içindir ki kuruluş tarihinden bu yana müşterilerimizin, dostlarımızın işyerlerimizde gördüğü eksiği, kusuru veya hatayı bize ilettiği zaman onları hep ödüllendirmişimdir. Ben hep “Eleştiriyi dost yapar, seven yapar, benim devamlılığımı isteyen insan yapar.” diye düşünürüm. Bu sebeple bütün işyerlerimizde şu cümleleri görürsünüz;

" Değerli müşterilerimiz bizi kendi halimize bırakmayınız lütfen uyarınız. ", " Bizden alışveriş yapan bizim müşterilerimizdir. Hatamızı yüzümüze karşı söyleyen aynı zamanda dostumuzdur. ", " Bizden aldığınız ürünlerde herhangi bir sıkıntı olduğunda bizi derhal arayın biz hemen geliriz, zira bu bize yapacağınız en büyük iyiliktir. "

bu sözler bizim misafirlerimizin görüşlerini önemsediğimizin en büyük kanıtıdır.

Halim AKSOY

CLD Yönetim Kurulu Başkanı

1100 kişiye iş sağlayıp 12 şubeyle hizmet ederek hedefimin çok üstüne çıkmış bulunuyorum. Bu işi çok severek yaptım ama hep hayal ettiğim ve hasretini çektiğim içinden nehirler akan envai çeşit meyve bahçeleri olan bir tarafında kuzular ve tavukların gezindiği içerisinde Selçuklu, Osmanlı ve Yunan mimarisini işleyeceğim bir ‘’Kültürler Şehri‘’ oluşturmak yani siteler kurmaktır.

Biz kalitemizi anlatmaktan haya ederiz. Rahmetli annem “Oğul kendini övmeye uğraşma, akıllı insan başkasını över aklı olmayan da kendini över.” derdi. Biz kalitemizin bizi anlatacağına inanıyoruz.

Adı CLD, Halimbey Restoran, Düğün Sarayı, Zeytin Ağacı, Asmalı Balkon, Beyoğlu Halimbey ya da Çavdar da olsa bu şirketlerin tamamı Halim bey ve Cumhuriyet Şirketler Grubu markasıdır. Yani kalite adına taahhütlerimin tamamı bu şirketler için de geçerlidir.

GRUP ŞİRKETLERİ